Finał Konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości

06 marca 2024 roku odbył się finał Konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości organizowanego przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni. W finale wzięło udział 90 uczniów z całej Polski w tym 26 uczniów z naszej szkoły II Liceum Ogólnokształcącego. Byliśmy rodzynkiem, ponieważ szkoły, z którymi rywalizowaliśmy były o specjalnościach ekonomicznych.
Uczelnia co roku organizuje konkursy dla uczniów szkół ponadpodstawowych, w których główną nagrodą jest indeks WSAiB. Rywalizacja była podzielona na dwa etapy. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test online za pośrednictwem platformy edukacyjnej Moodle. Etap drugi, finałowy – odbył się w siedzibie Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni. W obu etapach składał się on z 30 zadań,
za które można było otrzymać maksymalnie 30 punktów.
Podczas konkursu uczestnicy mieli się wykazać znajomością zagadnień z ekonomii, organizacji i zarządzania, finansów i rachunkowości, aktualnych wydarzeń gospodarczych, biznesowych oraz sytuacji międzynarodowej.
Chociaż nie byliśmy na podium, to 22 uczniów osiągnęło wyniki, które klasyfikowały się w pierwszej 10 wyników finału, w tym 4 uczniów otarło się o tytuł laureata.

 1. Piotr Dołhań,
 2. Oskar Szczawiński,
 3. Natan Cebulski,
 4. Patryk Bąk,
 5. Julia Ławniczak,
 6. Aleksandra Mrówczyńska,
 7. Miłosz Walczak,
 8. Amelia Pawlaczyk,
 9. Piotr Gałecki,
 10. Bartosz Piwowarczyk,
 11. Wiktoria Woźniak,
 12. Zuzanna Świderska,
 13. Maja Kowalczyk,
 14. Maja Turek,
 15. Julia Wenckowska,
 16. Oskar Możejko,
 17. Miłosz Zieliński,
 18. Sebastian Gil,
 19. Hubert Suder,
 20. Lena Korepta,
 21. Julia Cichocka,
 22. Marcel Banasik,
 23. Martyna Sobiak,
 24. Marta Glaner,
 25. Oliwia Kapczyńska,
 26. Julianna Zielińska

Przetarliśmy szlaki i wierzę, że przykład wyżej wymienionej grupy zarazi swoją postawą i zaangażowaniem jeszcze większą grupę uczniów II LO.
Jestem bardzo dumna z Was wszystkich!
JG
Ps. Bardzo bardzo dziękujemy całej społeczności szkolnej Szkoły Podstwowej nr 3 i II Liceum Ogólnokształcącego za pomoc w sfinansowaniu wyjazdu na konkurs.