Finał Konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości

06 marca 2024 roku odbył się finał Konkursu Wiedzy o Przedsiębiorczości organizowanego przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni. W finale wzięło udział 90 uczniów z całej Polski w tym 26 uczniów z naszej szkoły II Liceum Ogólnokształcącego. Byliśmy rodzynkiem, ponieważ szkoły, z którymi rywalizowaliśmy były o specjalnościach ekonomicznych.
Uczelnia co roku organizuje konkursy dla uczniów szkół ponadpodstawowych, w których główną nagrodą jest indeks WSAiB. Rywalizacja była podzielona na dwa etapy. W pierwszym etapie uczniowie rozwiązywali test online za pośrednictwem platformy edukacyjnej Moodle. Etap drugi, finałowy – odbył się w siedzibie Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni. W obu etapach składał się on z 30 zadań,
za które można było otrzymać maksymalnie 30 punktów.
Podczas konkursu uczestnicy mieli się wykazać znajomością zagadnień z ekonomii, organizacji i zarządzania, finansów i rachunkowości, aktualnych wydarzeń gospodarczych, biznesowych oraz sytuacji międzynarodowej.
Chociaż nie byliśmy na podium, to 22 uczniów osiągnęło wyniki, które klasyfikowały się w pierwszej 10 wyników finału, w tym 4 uczniów otarło się o tytuł laureata.

1. Piotr Dołhań,
  24. Marta Glaner,
  25. Oliwia Kapczyńska,
  26. Julianna Zielińska

Przetarliśmy szlaki i wierzę, że przykład wyżej wymienionej grupy zarazi swoją postawą i zaangażowaniem jeszcze większą grupę uczniów II LO.
Jestem bardzo dumna z Was wszystkich!
JG
Ps. Bardzo bardzo dziękujemy całej społeczności szkolnej Szkoły Podstwowej nr 3 i II Liceum Ogólnokształcącego za pomoc w sfinansowaniu wyjazdu na konkurs.