e-Szkoła

348424838_3355005294749312_2733484455341095243_n

mLegitymacja

Identycznie jak papierowa legitymacja, mLegitymacja poświadcza uprawnienia uczniów do ulgowych przejazdów kolejowych, czy autobusowych. Jest także podstawą do otrzymania innych, przysługujących uczniom, zniżek. To możliwe dzięki umocowaniu prawnemu – jej wydawanie umożliwia obowiązujące rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych. Uczniowie mogą korzystać z mLegitymacji w tych samych sytuacjach, w których obecnie korzystają z „tradycyjnych” dokumentów. Nie tylko w trakcie kontroli biletów, ale także np. przy zakładaniu karty w bibliotece, czy zakupie biletów do kina. Usługa działa na smartfonach z systemem operacyjnym Android lub iOS. Strona rządowa – opis. Regulamin usługi mLegitymacja. Procedura udostępnienia w II Liceum Ogólnokształcącym w Nowogardzie. Wniosek o wydanie mLegitymacji. Aplikacje na Android i   iOS. Opis instalacji w systemie Android.

Microsoft 365 dawna nazwa Office 365

Potwierdzenie danych użytkownika – konta szkolnego Microsoft 365

Wprowadzone w roku szkolnym 2019/2020 oprogramowanie oparte jest o rozwiązania chmurowe umożliwiające obsługę danych bez potrzeby instalowania na komputerze jakiegokolwiek dodatkowego oprogramowania. Podstawowe narzędzie to przeglądarka internetowa. Stworzono także oprogramowanie działające na smartfonach, aplikacje te umożliwiają mobilne korzystanie z niektórych funkcji oferowanych przez system.

Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły udostępniliśmy bezpłatny dostęp do usługi Microsoft 365. W ramach usługi otrzymali konto internetowe w domenie lo2nowogard.edu.pl. Konto pozwala korzystać z:
  • poczty internetowej (logowanie),
  • usługi OneDrive (internetowy dysk do przechowywania i udostępniania danych),
  • instalacji na własnych komputerach najnowszej wersji pakietu Office firmy Microsoft.

Oprogramowanie Vulcan

Dziennik elektroniczny

 Z elektronicznych usług wspomagających pracę szkoły korzystamy dzięki aplikacjom firmy Vulcan  (strona firmy) specjalizującej się od 30 lat w oprogramowaniu oświaty. Wcześniej w szkole wykorzystaliśmy oprogramowanie Vulcan-a służące do:

  • komputerowego wspomagania układania planu lekcji,
  • obsługi sekretariatu,
  • wydruku świadectw,
  • obsługi biblioteki.
Materiały pomocnicze do korzystania z dziennika elektronicznego Logowanie do e-Dziennika. Uruchomienie Konta dostępowego do e-Dziennika (film). Materiały informacyjne dla rodziców – przygotowane przez firmę Vulcan. Instrukcja do aplikacji mobilnej – przygotowana przez firmę Vulcan. Wymuszenie nowego hasła dostępowego do e-Dziennika (film). Szkolny materiał o dostępie do dziennika elektronicznego „Uonet+”

e-deklaracja maturalna

Informacja o sposobie składania deklaracji maturalnej drogą elektroniczną.

Biblioteka

Publiczny dostęp do Katalogu OPAC biblioteki szkolnej (OPAC (ang. Online Public Access Catalog) – publicznie dostępny przez Internet katalog zbiorów biblioteki). Dodatkowe funkcje biblioteki dostępne są wyłącznie dla nauczycieli i uczniów po zalogowaniu do systemu (szczegóły w bibliotece). Jak zarezerwować książkę w bibliotece?

Przydatne Linki

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Skip to content