Uczeń II LO laureatem wojewódzkiego etapu Olimpiady Solidarności !

5 czerwca 2024 roku uczniowie II LO: Miłosz Wielgus (IIIc) i Ernest Stolf (IIIc), pod opieką Aldony Kopycińskiej, wzięli udział w etapie wojewódzkim X edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”, który odbył się w siedzibie ZCDN w Szczecinie.
W konkursowych zmaganiach wymagających szczegółowej wiedzy z historii najnowszej uczestniczyli reprezentanci szkół z województwa zachodniopomorskiego. Wielki sukces odniósł Miłosz Wielgus, który uzyskał 3 miejsce i został laureatem etapu wojewódzkiego.
Miłosz wraz z dwoma laureatami, tworzy drużynę z województwa zachodniopomorskiego. W finale ogólnopolskim, który odbędzie się jesienią w Gdańsku powalczą o zwycięstwo z drużynami z pozostałych województw. Na zwycięzców „Olimpiady Solidarności” czekają indeksy uniwersyteckie, stypendia naukowe i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Konkurs organizowany jest przez Fundację Centrum Solidarności z Gdańska. Do rywalizacji wojewódzkich w 2024 r. przystąpiło 900 uczestników wyłonionych z blisko 3752 uczniów, którzy zgłosili się do etapu szkolnego konkursu. W pierwszych dwóch etapach uczniowie rozwiązywali test z wiedzy historycznej obejmującej lata 1970 -1990.  48 finalistów z całej Polski spotka się jeszcze dwa razy w Gdańsku: raz podczas wizyty studyjnej, przygotowującej ich do egzaminu finałowego i drugi raz, podczas finału.