Klasy lingwistyczno-psychologiczne w Paryżu i Brukseli – 9-14 czerwca 2024

Naszą paryską odyseję zaczęliśmy od serca miasta – wyspy La Cité. Jak można inaczej, gdy majestatyczna Katedra Notre-Dame niemal zaprasza do podziwiania jej gotyckiej wspaniałości? Stanęliśmy przed Hotelem Lambert na Wyspie Świętego Ludwika. Zanurzyliśmy się w wir życia Dzielnicy Łacińskiej, zobaczyliśmy Sorbonę i Panteon. Oczywiście, nie mogliśmy pominąć Łuku Triumfalnego, który dumnie pręży się nad miastem.
Kolejnego dnia zdecydowaliśmy się na coś bardziej kojącego – rejs po Sekwanie. Widok Paryża z perspektywy wody? Absolutnie magiczny. A potem przyszedł czas na gwóźdź programu – Wieżę Eiffla. Wjechaliśmy na szczyt, by podziwiać panoramę, która zapiera dech w piersiach. Wieczór spędziliśmy na Montmartre, podziwiając Sacré-Cœur.
Następny dzień to było prawdziwe święto estetyki. Rozpoczęliśmy od rozległych pałacowych przestrzeni Wersalu, by potem zagłębić się w skarby Luwru. Mona Lisa ze swoim tajemniczym uśmiechem przypominała nam, że Paryż to miasto pełne niespodzianek i piękna na każdym kroku.
Gdy zapadł wieczór, ruszyliśmy do Brukseli. Tam powitał nas jednym z najpiękniejszych rynków Europy, gdzie historia mówi z każdego kamienia. Spotkaliśmy się z uroczym Manneken Pis, który jak zawsze przyciągał turystów. Po solidnej dawce belgijskich gofrów i czekolady, skierowaliśmy się do Dzielnicy Europejskiej. Tam zwiedzaliśmy Parlament Europejski, wciągające Parlamentarium i dostojną Salę Plenarną.
KD, AK, AS.