Dzień Ziemi w II LO

22 kwietnia świętujemy Dzień Ziemi. Tego dnia można było spróbować w naszej szkole zdrowych kanapek, warzywnych i owocowych sałatek oraz ciast z dodatkiem warzyw lub owoców. Miłośnicy roślin mogli zabrać do domu unikatowe roślinki wyhodowane przez pana Marka Dobrowolskiego. Szkoła została ozdobiona obrazkami i cytatami związanymi z Dniem Ziemi, a na lekcjach geografii oglądaliśmy  filmy o tematyce ekologicznej. Po południu 20 – osobowa grupa uczniów z naszej szkoły wybrała się do Szczecina na wieczór z podróżnikami, na który zaprosili nas pracownicy i studenci Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych. Przenieśliśmy się z nimi do Gwatemali, Wietnamu i Nepalu, spróbowaliśmy też jaśminowej wietnamskiej herbaty i słodkości z tych krajów. Było inspirująco i smacznie!
M. Stelmaszak