Z filmowym bagażem w świat…

Od Stowarzyszenia Umarłych Poetów do Amadeusza
Amadeusz
Miloša Formana, mistrzowsko zrealizowany amerykański dramat biograficzny z genialną muzyką, był ostatnim seansem przed feriami i ostatnim filmem obejrzanym w ramach edukacji przez tegorocznych maturzystów.
Ta emocjonująca, pełna wyzwań i wrażeń filmowa podróż przez historię kina, przez którą z pasją przeprowadzał uczniów zaprzyjaźniony dziennikarz filmowy Krzysztof Spór, dla klasy 4c dobiegła bowiem końca.
Tak fajnie było filmem odmierzać czas… Inspirujące seanse-spotkania w kolejne środy każdego miesiąca przynosiły nowe zdziwienia, pytania, przeżycia. Znajdowały one odzwierciedlenie w pracach literackich i plastycznych, w rozmowach na lekcjach języka polskiego, na szkolnych korytarzach, w foyer kina. Zawsze budziły wiele emocji. To mądre, ważne i wartościowe lekcje, które pozwoliły lepiej poznawać i rozumieć świat, innych i przede wszystkim siebie. Z takim bagażem można wyruszyć w niejedną podróż.
Obejrzeliśmy wspólnie 32 filmy, spędziliśmy w kinie ok. 78 godzin😊.
Efektem tej niesamowitej, twórczej przygody jest wydawnictwo w formie książkowej zawierające prace uczniów, które mówią najprawdziwiej o tym, czym te niecodzienne lekcje dla nich były. Ta literacko-plastyczna opowieść, rozpisana na 160 stron i dziesiątki kadrów, obrazów, scen, prowadzi przez filmowe historie i jest ukoronowaniem filmowej edukacji.
I.K.