Wizyta w Schronisku dla Psów w Sosnowicach

Od października trwała w naszej szkole zbiórka dla schroniska w Sosnowicach, w którą zaangażowali się nasi uczniowie, ich rodziny i grono pedagogiczne.
Udało nam się zebrać dzięki Wam bardzo dużo mokrej karmy, której w schronisku najbardziej brakuje, dobrej jakości suchą karmę, zabawki, szampony dla psów, przekąski i smakołyki, ubrania dla pupili, maty, szczotki do sierści, smycze i kagańce.
Macie ogromne serca i za to Wam wszystkim bardzo dziękujemy!
Bardzo dziękujemy też za koordynację zbiórki w czytelni pani Magdzie Soroce – Banasiak.
Nasi wspaniali maturzyści (Oliwia, Wiktoria i Oskar z kl. IV B) i ich przyjaciele (Julia i Marcel) w niedzielę 18.12 zawieźli z panią Mają Stelmaszak wszystkie prezenty dla bezdomniaków do Sosnowic i wyprowadzili na długie spacery aż 25 (!) psów. W schronisku jest ponad 100 psów, więc nasza pomoc bardzo się przydała, bo w ferworze świątecznych przygotowań brakowało tego dnia wolontariuszy.
Naszym noworocznym postanowieniem jest to, że będziemy regularnie jeździć do schroniska w Sosnowicach i wyprowadzać bezdomne psy na spacer. Kolejny wyjazd mamy zaplanowany już w styczniu. Chcemy wtedy też zawieźć 15 ocieplanych kurtek dla dużych psów.
Nie kupuj! Adoptuj!
M.S.
Strona schroniska w Sosnowicach