„Porwani przez Ekonomię”

to projekt edukacyjny Warszawskiego Instytutu   Bankowości oparty na książce profesora Witolda Orłowskiego „Ekonomia dla ciekawych”. Książka w przystępny sposób omawia najważniejsze zjawiska, problemy oraz mechanizmy gospodarcze. Im lepiej je rozumiemy, tym łatwiej radzimy sobie prowadząc własną firmę, szukając dobrej pracy lub zarządzając swoimi finansami. Projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli oraz do każdej innej osoby zainteresowanej podstawami ekonomii.
W ramach projektu 23 listopada i 20 grudnia 2023 roku w II Liceum Ogólnokształcącym warsztaty poprowadził Marcel Marchewka PwC | BAO EM/FI Oracle | Functional Specialist, nawiasem mówiąc absolwent II Liceum Ogólnokształcącego.
Tematy zajęć:
1. Cyber-bezpieczeństwo, jak nie dać się oszukać.
2. Praca na start… jak się robi pierwszy hajs.
Pieniądz, koszty, efektywność, zysk, inflacja, emerytury, podatki… i wiele innych zagadnień ekonomicznych to dzisiaj nie tylko domena ekonomistów czy przedsiębiorców, ale codzienność wszystkich obywateli. Od poziomu naszych kompetencji w tym zakresie zależy zarówno życie prywatne, funkcjonowanie instytucji, w których pracujemy lub działamy, jak i sytuacja gospodarcza całego kraju. W warsztatach wzięli udział uczniowie klas 2a, 2b, 2c, 3a i 3b. Młodzież z wielką ciekawością i zainteresowaniem uczestniczyła w zajęciach. Mam nadzieję, że dzięki warsztatom przynajmniej część uczniów zostanie “porwana przez ekonomię”!!!
JG