Zwiedzamy Akademię Sztuki


W środę 24 października, uczniowie klas IIIC i IIB mieli przyjemność odwiedzić Akademię Sztuki w Szczecinie. Uczelnia jest wyjątkowa ponieważ jest jedyną taką placówką artystyczną w Polsce, która łączy w sobie muzykę i sztuki wizualne. Podczas kilku godzin zwiedzania uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną akademii, a także porozmawiać ze studentami czy też wykładowcami. Akademia dzięki swojej nowoczesności i zaawansowaniu technologicznemu daje rozległe możliwości rozwoju. Zaprezentowane zostały min. Pracownia z drukarkami 3D oraz miejsce gdzie studenci tworzą własne gry komputerowe. Wizyta w Akademii Sztuki na pewno zostanie zapamiętana, i pomoże w przyszłych życiowych decyzjach.  


M. Motała M. Dobrowolski

Xu- Interdyscyplinarna Konferencja Samorządów Uczniowskich

W dniach 24-26.10. 2018 r. w V LO im. Adama Asnyka w Szczecinie odbyła się po raz trzeci „Xu- Interdyscyplinarna Konferencja Samorządów Uczniowskich”. My też tam byliśmy. Gimnazjum nr 2 reprezentowali Saja Aleksandra, Kiryk Michalina, Pertkiewicz Małgorzata oraz Filip Gadzaliński. Reprezentanci  II Liceum Ogólnokształcącego Soszka Julia, Paś Julita oraz Jankowiak Marcel.

W tym roku organizatorzy postawili przed uczestnikami konferencji jedno zadanie do zrealizowani. Uczestnicy mieli opracować projekt o motywie ekologicznym, który można wdrożyć w szkołach.

Pierwszego dnia odbyła się  integracja uczestników w poszczególnych grupach. Najlepszą integracją jest współpraca o czym dobrze wiedzieli organizatorzy Xu. Wyszliśmy ze szkoły stając się jednocześnie uczestnikami gry ulicznej „Szczecin Variété” punktem docelowym stał się budynek Wydziału Filologii Uniwersytetu Szczecińskiego tam po krótkim odpoczynku nastąpiła praca w sekcjach nad pierwszym tematem konferencji.

Drugiego dnia uczestniczyliśmy w ciekawych warsztatach m.in.” Teksty medialne-zasady skutecznej komunikacji” warsztat ten prowadziła Dr Agnieszka Szlachta adiunkt w Zakładzie Mediów i Komunikowania na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego, „No waste!” ten warsztat był prowadzony przez dwie wolontariuszki „Erasmus+”, „Creative Writing” zajęcia prowadził Dr Andrew Tomlinson oraz „Młodzież w samorządzie” ten warsztat prowadzili przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta. Po wykładach wróciliśmy do dalszej pracy w sekcjach.

Ostatni dzień był bardzo emocjonujący ponieważ wszyscy czekali na wyniki który team wygrał.

Swoje projekty wszystkie grupy przedstawiły w Sejmiku Zachodniopomorskim. 

 

Przejmij inicjatywę !

 Samorząd Uczniowski Gimnazjum i Liceum

Opiekunowie: Izabella Pędziwiatr, Marek Dobrowolski

VII Kongres Młodych Matematyków Polskich

Ilustrację stworzono na podstawie zdjęcia pochodzącego ze strony 7 KMMP

Mikołaj Wąsik z klasy IIIa reprezentował nas na Kongresie Młodych Matematyków Polskich.

Od 20 do 23 września 2018 roku w Lublinie, a dokładniej na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej miejsce miało ważne, w strefie polskiego kształcenia i edukacji, wydarzenie. Był nim mianowicie 7 Kongres Młodych Matematyków Polskich. Odbywa się on regularnie co 2 lata w większych polskich miastach, a ostatni był w 2016 roku w Warszawie. Wagę kongresu podkreślić może fakt, że znajduje się on pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy, Ministrów Edukacji Narodowej, Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wojewody i Marszałka Lubelskiego, Prezydenta Miasta Lublin i kilku innych ważnych osobistości.

W samym kongresie udział wzięło ponad 200 uczestników przy czym około 175 osób stanowili uczniowie liceów i (jeszcze wtedy) przyszli studenci pierwszego roku. Grafik zdarzenia był bardzo napięty, lecz równocześnie dopięty na ostatni guzik. Każdego dnia przewidziane były wykłady znanych w świecie matematyki polskich doktorów i profesorów. Niektóre z nich były ciekawostkowe, inne typowo naukowe, jeszcze inne niezwykle zaawansowane. Dla mnie duże znaczenie miał wykład, na którym zaznajomiono nas z postacią najwybitniejszego polskiego matematyka oraz postaci zaliczanej do grupy trzech Polaków mających największy wpływ na światową naukę, a tym samym porównywanym często w skali światowej do dorobku naukowego Mikołaja Kopernika i Marii Curie-Skłodowskiej -Stefana Banacha. Jednak okazję do wykazania się mieli również sami uczestnicy, których część przygotowała własne prezentacje. Ale nie samą nauką żyje człowiek -poza wykładami zapewniono nam czas na odpoczynek i integrację. Uczestniczyliśmy w quizach, konkursach, grach planszowych, czy escape roomach, które razem składały się na „Noc z Matematyką” jak również w spektaklu teatralnym, pokazach eksperymentów fizycznych i emocjonującym wyścigu drużyn na wiedzę i spostrzegawczość jakim była gra miejska, podczas której mieliśmy okazję w części zwiedzić Lublin, poznać kilka faktów i ciekawostek na jego temat. Poza tym, zapewniono nam śniadania, obiady i kolację, a nawet przerwę kawową. Kwestia noclegowa natomiast wiązała się z pobytem w położonym niedaleko od Uniwersytetu akademiku Ikar, w którym było wszystko czego potrzeba nam było przez te 4 dni.

Pobyt na 7KMMP wiązał się dla uczestników z ciekawymi wspomnieniami oraz dużą ilością zdobytej, przypomnianej i utrwalonej wiedzy, ale także z nowymi ludźmi, może nawet znajomościami i możliwością przebywania, wzorowania się, czy porozmawiania z całą śmietanką polskich matematyków zgromadzonych w jednym miejscu, razem z nami, którzy możemy sami w przyszłości ją tworzyć

PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT

 16.10.2018 roku w Goleniowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt. Uczennice naszej szkoły zajęły II miejsce. W skład drużyny wchodzą następujące osoby:

  • Wiktoria Górska,
  • Maria Korszeń,
  • Wiktoria Bańkowska,
  • Weronika Tomala,
  • Magdalena Olejnik,
  • Julia Górniacka,
  • Kaja Kowalska,
  • Paula Gadzalińska,
  • Aleksandra Słabiak.

Piłkarkom serdecznie gratulujemy za chęć i wolę walki na boisku.