Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby…,

Oczekiwanie jest naszą porą, a najlepiej czekać na ciebie…, Coś srebrnego dzieje się w chmur dali…., Nie widziałam Cię już od miesiąca…, Gdy Cię nie widzę, nie wzdycham, nie płaczę…, Dobrze widzi się tylko sercem…, - takie m.in. cytaty z literatury pięknej można było znaleźć w ciasteczkach przygotowanych z okazji katarzynek. Zabawę z literacką wróżbą 28 listopada zorganizowali uczniowie klasy IIc wraz z rodzicami. Dodatkowo można było spędzić czas w kawiarni teatralnej.

Oby więcej takich inicjatyw!

I.K.

Jesienny Połczyn i specjalna nagroda

 

XXXIII Ogólnopolski Turniej Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej im. Skamandrytów odbywał się w dniach 23 – 25 listopada 2018 roku. Tradycyjnie już Centrum Kultury w Połczynie Zdroju przywitało przybyłych wspaniałą atmosferą i bogatym artystycznie programem. Konkurs ma charakter otwarty i skupia najlepszych recytatorów z całej Polski. Weekend w Połczynie to niezapomniany czas jesiennych rozmów poezją dwudziestolecia międzywojennego, rozmów z jurorami, do których ustawiają się niemałe kolejki (w tym roku przewodniczącym jury był Emilian Kamiński) i mniej oficjalnych rozmów w kawiarni Pod Pikadorem .Literacko – muzyczne spotkania kończy niedzielny koncert galowy w wykonaniu laureatów turnieju. W tym roku na połczyńskiej scenie wśród zwycięzców znalazła się uczennica naszego liceum Wiktoria Pawłowska (kl.IIc), która zdobyła Nagrodę Dyrektora Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju za najlepszy debiut, urzekając wykonaniem utworu Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej Umarła lalka. Należy dodać, że wśród laureatów, z zaszczytnym trzecim miejscem, znalazł się absolwent naszego liceum Michał Andrysiak.

Gratulujemy!

I.K.

Wyśpiewały nagrody

W listopadowe obchody stulecia odzyskania niepodległości wpisał się organizowany 6 listopada przez Nowogardzki Dom Kultury IV Regionalny Konkurs Pieśni Patriotycznej. Uczennice naszej szkoły pięknie się zaprezentowały w repertuarze patriotyczno-historycznym i zdobyły miejsca na podium. Weronika Lalik (kl.Ib) i Maja Tębłowska (gimnazjum) wystąpiły razem przy akompaniamencie Weroniki Kozieł (kl.IIc) i Nikoli Bartnickiej (kl.Ia) i zajęły drugie miejsce. Trzecie miejsce zajęła solistka Wiktoria Pawłowska (kl.IIc), której akompaniowała Weronika Kozieł.

Gratulujemy!

I.K.

Jesienne spotkanie z nauką

 

23 listopada 2018 roku uczniowie klasy pierwszej o profilu biologiczno-chemicznym, pod opieką pań: Anny Sikorskiej i Elżbiety Baran, wyruszyli na kilkugodzinną wycieczkę do Małkocina. W Centrum Edukacji Środowiskowej Uniwersytetu Szczecińskiego, pod opieką pani dr Bożeny Białeckiej, mogliśmy wczuć się w rolę młodych biologów i chemików. Zgodnie z otrzymanymi instrukcjami wykrywaliśmy związki organiczne zawarte w pożywieniu, m. in.: węglowodany, białka, tłuszcze. Udało nam się również wyizolować DNA z banana. Skupienia cząsteczek DNA i wybarwione ziarna skrobi obserwowaliśmy pod mikroskopem. Na zakończenie zajęć prowadząca warsztaty omówiła budowę i działanie mikroskopu elektronowego. Po kilku godzinach ciekawej i przyjemnej pracy w zespołach wróciliśmy do domu. Wyjazd był dla klasy nową, inną niż zwykle, bardzo ciekawą i dość fascynującą formą lekcji biologii i chemii. Sprawił też, że miło spędziliśmy ze sobą czas.

Weronika Lalik kl. IB