Sukces Agaty Marczuk i matura na 100 procent!

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego to najtrudniejszy, wieloetapowy i najbardziej prestiżowy konkurs polonistyczny. W galerii naszych szkolnych olimpijczyków są finaliści i laureaci etapu ogólnopolskiego. Szczęśliwcy, którym wygrana w olimpiadzie dała nie tylko zwolnienie z egzaminu maturalnego, ale przede wszystkim wstęp na renomowane wyższe uczelnie. W tym roku szkolnym w olimpijskich zmaganiach udział wzięło dwoje uczniów: Agata Marczuk, tegoroczna maturzystka (mająca już na swoim koncie olimpijski sukces na poziomie wojewódzkim) i Maciej Wojtacki debiutujący w roli olimpijczyka. Za nimi etap szkolny zakończony pozytywną weryfikacją rozprawek i okręgowe eliminacje pisemne, które odbyły się 3 lutego br. na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, ale znalezienie się w gronie 40 najlepszych polonistów w województwie już nobilituje.
Oczekiwanie na wyniki okazało się niezwykle ekscytujące i przynosiło kolejne emocje. Agata i Maciej po etapie pisemnym olimpiady, (który trwał kilka godzin i sprawdzał wiedzę historycznoliteracką, językową, literacką), uzyskali odpowiednią ilość punktów, która zagwarantowała im kwalifikację do części ustnej. Ten etap konkursu polegający na obronie pracy etapu szkolnego był jednocześnie sprawdzianem wiedzy polonistycznej uczniów. Agata Marczuk zdobywając trzecie miejsce w okręgu i tytuł laureata etapu okręgowego, została rekomendowana do etapu centralnego. Po rekomendacji dopiero nastąpiła kwalifikacja i 23 marca tegoroczna maturzystka wzięła udział w etapie ogólnopolskim olimpiady. Ta długa, trudna i wymagająca droga została zwieńczona wielkim sukcesem. Oczekiwanie na ostateczne wyniki przyniosło nam wielką radość. Agata uzyskała tytuł finalisty, co zapewniło jej zwolnienie z matury z języka polskiego i ułatwiony wstęp na najlepsze kierunki studiów.
Gratulacje!!!
I.K.