XXII Olimpiada Znajomości Afryki. Sukces naszej uczennicy!

W marcu w  Szczecinie odbyły się eliminacje okręgowe XXII Olimpiady Znajomości Afryki.  Naszą szkołę reprezentowali: Kinga Lewandowska (klasa IV c), Oskar Szczawiński (klasa II d)  i  Bartosz Gzyl (klasa Id).
W zmaganiach olimpijskich uczestniczyli uczniowie z całego kraju zainteresowani historią, geografią i kulturą Afryki. W etapie okręgowym brało udział prawie dwa tysiące uczniów szkół ponadpodstawowych ze wszystkich województw. By znaleźć się w etapie okręgowym należało zdobyć ponad 50 % punktów w teście zawierającym wiedzę nie tylko z geografii i historii ale również z trudnych zagadnień dotyczących etnografii i wierzeń religijnych plemion afrykańskich.
Okręgowy etap Olimpiady zakończył się sukcesem Kingi Lewandowskiej, która pokonała ponad 60 uczniów z województwa zachodniopomorskiego:  została laureatką etapu okręgowego i będzie reprezentować nasze województwo na centralnym etapie olimpiady.