Czekamy na wyniki

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego to najtrudniejszy, wieloetapowy i najbardziej prestiżowy konkurs polonistyczny. W galerii naszych szkolnych olimpijczyków są finaliści i laureaci etapu ogólnopolskiego. Szczęśliwcy, którym wygrana w olimpiadzie dała nie tylko zwolnienie z egzaminu maturalnego, ale przede wszystkim wstęp na renomowane wyższe uczelnie. W tym roku szkolnym w olimpijskich zmaganiach udział wzięło dwoje uczniów: Agata Marczuk, tegoroczna maturzystka (mająca już na swoim koncie olimpijski sukces na poziomie wojewódzkim) i Maciej Wojtacki debiutujący w roli olimpijczyka. Za nimi etap szkolny zakończony pozytywną weryfikacją rozprawek i okręgowe eliminacje pisemne, które odbyły się 3 lutego br. na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, ale znalezienie się w gronie 40 najlepszych polonistów w województwie już nobilituje.
I.K.