VII Sosnowicki Rajd na 6 Łapach

Uczniowie i nauczyciele z II LO od wielu lat angażują się pomoc dla Komunalnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach przekazując tam karmy, legowiska i zabawki dla psów. Jeździmy w wolnym czasie do Sosnowic i wyprowadzamy bezdomne psy na spacer, adoptujemy też wirtualnie i realnie psy z tego schroniska. Jedną z osób, która ma psa z Sosnowic jest np. pani Maja Stelmaszak, która jest właścicielką Tusi i nie zamieniłaby jej na żadnego innego rasowego psa.
Co roku we wrześniu bierzemy również udział w Sosnowickim Rajdzie na 6 Łapach. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zebranie jak największej ilości środków na zakup mokrej karmy, której w schronisku brakuje najbardziej i wyprowadzenie bezdomniaków na długi spacer. W VII Sosnowickim Rajdzie na 6 łapach, który odbył się 24 września, naszą szkołę reprezentowali m.in.: Sara Woźniak z klasy I D, Julia Woźniak z kl. II B, pani Maja Stelmaszak oraz nasi absolwenci – Wojtek Wiączek i Wiktoria Pawłowska. Wsparliśmy Schronisko w Sosnowicach wykupując bilety startowe na bieg dla siebie i naszych rodzin, byliśmy z pieskami na spacerze oraz dodatkowo przekazaliśmy schronisku mokrą karmę Rafi w różnych smakach.
Psy z Sosnowic czekają na nowych właścicieli.
Nie kupuj – adoptuj!
M.S.