Dzień Języków Obcych w II LO

Europejski Dzień Języków obchodzony jest w całej Europie 26 września. Święto to zostało ustanowione przez Radę Europy w 2001 roku.
Z tej okazji w poniedziałek 28 września odbył się w II LO apel, w trakcie którego nasi uzdolnieni uczniowie pokazali w śpiewający sposób wszystkie języki, które na co dzień można usłyszeć w naszej szkole. Mogliśmy więc usłyszeć piosenki w języku angielskim, niemieckim, francuskim, ukraińskim, rosyjskim, białoruskim oraz polskim. Na zakończenie apelu był występ – niespodzianka dwójki naszych uczniów z ich instruktorami i kolegą ze Szkoły Muzyki Rozrywkowej w Nowogardzie. Świetny dobór repertuaru i ostre brzmienia gitar elektrycznych zrobiły na publiczności ogromne wrażenie.
Z okazji Dnia Języków Obcych w naszej szkole można było też spróbować angielskich, niemieckich i francuskich ciast.
Dzień Języków Obcych w II LO był więc w tym roku bardzo muzyczny i do tego smaczny 😊
M.S.