Wymiana z Gymnasium Heide-Ost

W ubiegłym tygodniu (9–14 września) mieliśmy przyjemność gościć w II LO panią Ullę Tietz oraz czternaścioro uczniów i uczennic z naszej szkoły partnerskiej w Niemczech. Dla naszych gości przygotowaliśmy wiele atrakcji, w tym:
▪ gry integracyjne oraz udział w lekcjach języków obcych,
▪ grę miejską w Nowogardzie i wizytę w kręgielni,
▪ rozgrywki sportowe i wspólne grillowanie na dziedzińcu szkoły,
▪ wycieczki do Szczecina i Kołobrzegu,
▪ spacer wokół Jeziora Nowogardzkiego i spotkanie z burmistrzem Nowogardu w ratuszu,
▪ naukę poloneza i belgijki oraz inscenizację polskiego wesela.
Pomimo niesprzyjającej pogody nasza wymiana szkolna była bardzo udana. Udało nam się zintegrować z niemiecką młodzieżą i pokazać im piękno naszego regionu. Teraz z niecierpliwością czekamy na rewizytę w Heide, która nastąpi już za kilka miesięcy!
Program wymiany został sfinansowany ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Taki urozmaicony i bogaty program nie byłby jednak możliwy bez wsparcia materialnego lub finansowego ze strony wielu instytucji, lokalnych firm oraz osób prywatnych. Serdecznie dziękujemy: Urzędowi Miasta i Gminy w Nowogardzie, Przedsiębiorstwu Robót Budowlanych, Piekarni Karsk, Piekarni Asprod, restauracji McDonald’s Autohof Nowogard, pizzerii „Neptun”, hurtowni „Jaś i Małgosia”, firmie „Betmix”, kręgielni „Bowler”, sklepowi „Netto”, Pracowni Tortów „Sweet Caroline”, „Czytelni Kawy”, panu Janowi Kopycińskiemu, panu Romanowi Gwiazdowskiemu, panu Sebastianowi Furmańczykowi oraz pani Agacie Kreft. Dziękujemy również za pomoc  w realizacji programu Zielonemu Przedszkolu oraz Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Maja Stelmaszak, Marek Dobrowolski