Dzień otwarty w II LO

Przed uczniami klas VIII zbliża się czas podejmowania decyzji, w jakich szkołach  ponadpodstawowych  będą kontynuować naukę. Z tej okazji 24 maja 2024 dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie zaprosili ich do szkoły. Tego dnia nasi uczniowie wraz z opiekunami przygotowali wiele atrakcji po to, aby pokazać szkołę z jak najlepszej strony. Najważniejszym elementem tego dnia były stoiska profili klas proponowanych na przyszły rok, tzn. medyczno-farmaceutycznej i psychologiczno- lingwistycznej. Oprócz tego wielkim zainteresowaniem cieszyły się pokazy, zagadki i doświadczenia prezentowane w salach lekcyjnych. Chętni uczniowie, którzy aktywnie uczestniczyli w tych zajęciach mogli zdobyć vouchery z ocenami z danych przedmiotów na przyszły rok szkolny. Ósmoklasistom najbardziej jednak podobał się spektakl słowno-muzyczny w sali teatralnej „Poświatowska.  Dworzec” przygotowany przez utalentowanych uczniów naszej szkoły oraz panie I. Koladyńską i E. Wierzbicką- Kasprzak. Czas szybko upłynął na oglądaniu szkoły i inspirujących rozmowach. Teraz czas na podjęcie dobrej decyzji i złożenie podań do naszej szkoły…..
Zapraszamy do II LO!!!!!
A.S.