Spotkanie z przedstawicielami ZUTu

15 lutego uczniowie klas trzecich i czwartych z II LO spotkali się z przedstawicielem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego (panem Wojciechem Sawickim z Wydziału Nauk o Żywności i Rybactwa) oraz z naszymi dwoma absolwentkami (Karoliną Malarczyk i Karoliną Kosmalą), które obecnie są studentkami pierwszego roku na ZUT. Jedna z nich studiuje tam zarządzanie i inżynierię produkcji, a druga mikrobiologię.
W trakcie spotkania nasi uczniowie mogli poznać m. in. wszystkie kierunki studiów na ZUT. Dziewczyny opowiedziały nam także o życiu studenckim, juwenaliach, akademikach i dały nam cenne rady jak przetrwać sesję. Upewniły nas w tym, że warto studiować, bo studia to czas nowych znajomości, zbierania doświadczeń i poszerzania horyzontów.
M.S.