„Niemożliwe nie istnieje…”

To był wyjątkowy dzień i szczególne spotkanie, które zostanie z nami na długo. Oczekiwany przez nas przyjazd „kobiety z krańca świata” – Martyny Wojciechowskiej okazał się prawdziwym świętem szkoły. Najpierw spektakl Pokolenie próbne wprowadził wszystkich w atmosferę zasłuchania i skupienia, a potem ciekawa opowieść Martyny i jej otwarta osobowość inspirowały do niekończących się pytań o: wartości, pasje, naukę, podróże, zdrowie psychiczne… Było refleksyjnie, poważnie i radośnie. Moc emocji, dobrych uczuć, cudownej energii opanowała szkolne forum. Potem jeszcze wspólne fotografie, autografy, podziękowania, a na koniec długie kolejki po dobre słowo, selfie, uścisk. Po części oficjalnej, w której uczestniczyła cała szkolna społeczność, toczyły się jeszcze rozmowy z laureatami konkursu Młode głowy w bardziej kameralnych, teatralno-kawiarnianych warunkach. A emocjom nie było końca. I chyba udało się uwierzyć, że:niemożliwe nie istnieje!”
Oprawa artystyczna całego przedsięwzięcia, zaangażowanie uczniów i pracowników szkoły w przygotowanie tego dnia przyniosły naprawdę imponujący efekt.
To była mądra, ważna, piękna i niezapomniana lekcja dla nas wszystkich.
I.K.