Zajęcia terenowe w Tatrach Wysokich.

Uczniowie naszego liceum razem z Panem dyrektorem Leszkiem Becelą oraz Panią Joanną Dzikowską wybrali się na wycieczkę szlakami tatrzańskimi. Po całonocnym przejeździe pociągiem zwiedzili Muzeum Tatrzańskie, w którym dowiedzieli się wielu informacji na temat Podhala, Zakopanego i Tatrzańskiego Parku Narodowego. Następnie udali się do cmentarza zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Pochowani są tam m.in. Kornel Makuszyński, Kazimierz Przerwa – Tetmajer, Władysław Orkan, Karol Stryjeński, Władysław Hasior, Antoni Kenar, a także Stanisław Marusarz, Helena Marusarzówna, Bronisław Czech i Jan Krzeptowski Sabała. Po południu dotarli do bazy noclegowej – schroniska PTTK w Dolinie Roztoki (1031 m n.p.m.).
Drugiego dnia z samego rana wybrali się na pieszą wycieczkę. Najbliższy przystanek znajdował się nad Wodospadem Wielka Siklawa, gdzie turyści mogli odetchnąć i napawać się pięknym widokiem spływającej wody. Następnym przystankiem było schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, w której skład wchodzą: Przedni Staw, Mały Staw, Wielki Staw, Czarny Staw, Zadni Staw. Dalszym celem było Morskie Oko szlakiem przez Świstówkę, skąd podziwiali widok na Rysy. W schronisku czekała smaczna szarlotka.
Dzień trzeci powitał ich bezchmurną pogodą. Ich celem była Przełęcz Zawrat leżąca w Orlej Grani 2159 m n.p.m. Po przejściu Doliny Roztoki podziwiali Dolinę Pięciu Stawów Polskich. W miarę podejścia widać było wszystkie stawy w dolinie. Pięknie prezentowały się Rysy, Mięguszowieckie Szczyty, Krywań, Szpiglasowy Wierch, Kozi Wierch, Zamarła Turnia, Świnica i inne. Wreszcie dotarli na Zawrat skąd otworzył się widok na Dolinę Gąsienicową, Zakopane i Podhale. Śmiałkowie mogli spróbować kawałka najtrudniejszego z tatrzańskich szlaków turystycznych – Orlej Perci. Nad Tatrami latały szybowce. W drodze powrotnej do schroniska zachodzące słońce pięknie oświetlało Tatry Bielskie i dalekie Pieniny.
W drodze powrotnej spojrzeli na krakowską starówkę w nocy.