Słodki smak zwycięstwa – dulce gustus victoriae.

Dobiegł końca tydzień poświęcony kulturze antycznej w naszej szkole, podczas którego uczniowie i nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli w wielu przedsięwzięciach propagujących dokonania intelektualne i cywilizacyjne starożytnych. Mówiąc o europejskim dziedzictwie kulturowym, nie sposób pominąć tradycję antyczną, z której czerpiemy pełnymi garściami od wieków. Doceniając wkład starożytnych w rozwój współczesnej kultury, nauki i sztuki, zorganizowałyśmy inscenizacje mitów greckich, prezentację strojów antycznych, indywidualny konkurs mitologiczny oraz konkurs znajomości sentencji łacińskich, podczas którego uczniowie zaprezentowali zdobytą wiedzę, pracując metodą stacji zadaniowych w kilkuosobowych zespołach.
Oto lista zwycięzców konkursów, których nagrodzono słodkimi upominkami (wszak zwycięstwo ma słodki smak !):

• Konkurs mitologiczny: I miejsce – Julia Kotowicz 2c, II miejsce – Ernest Stolf 4c, III miejsce – Julia Ławniczak 3b,  Barbara Grzelak 2c, Filip Józefowicz 1b, Alan Zając 1d, Amelia Huget 3d, Wiktoria Mantur 3d
  • Konkurs znajomości sentencji łacińskich: I miejsce – zespół z 4b: Julia Cichocka, Nikola Janczak, Anna Kusiak, Maria Klimczak, II miejsce – zespół z 4c: Ernest Stolf, Aleks Bonifrowski, Oskar Bakalarz, III miejsce – zespół z 3c: Alicja Fecak, Patrycja Sępińska, Natalia Chodań.
  • Najciekawszy pomysł na strój antyczny – Zofia Pałka 2d przebrana za Hekate – boginię ciemności, czarów i magii.
    Wśród klas prezentujących mity greckie nie wyłoniono zwycięzców, ponieważ wszystkie zespoły wykazały się dużym zaangażowaniem i kreatywnością, toteż wszystkie zasłużyły na nagrodę. Gratulujemy!!!
    J.G., A.N.