Święto poezji w Kołobrzegu

Wrześniowe spotkania z poezją Zbigniewa Herberta stały się już tradycją szkoły. Nieprzerwanie od dwudziestu lat (!) Herbertiada gości uczniów II LO, którzy prawie zawsze z Kołobrzegu wracają z nagrodami. Tym razem podróż z panem Cogito odbywały tegoroczne maturzystki: Olga Gargulińska i Iga Pietruczyk– debiutująca w roli recytatorki. To właśnie występ Igi i jej interpretacja utworu „Rovigo” spotkały się z uznaniem jury. Iga została wyróżniona (Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego) i wystąpiła na wieczornej gali w sali widowiskowej kołobrzeskiego Regionalnego Centrum Kultury. 25.edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta odbyła się w dniach 19 – 20 września; towarzyszyły jej warsztaty recytatorskie, konsultacje z aktorami, spektakl poetycki. A wszystko to w roku stulecia urodzin poety.

Kołobrzeskie spotkania z twórczością „księcia poetów” to piękny czas nowych przygód, czas, w którym klasyczna literatura spotyka się z młodą wrażliwością ciągle nowego odbiorcy. Z tych dialogów zawsze rodzi się coś niezapomnianego i ważnego. A do tego wrześniowe słońce, powiew morskiego wiatru, schyłek lata…

Już czekamy na następne święto poezji.
I.K.