Wyjazd do Gryfic

W tym roku szkolnym poszerzając ofertę edukacyjną naszej szkoły udało się nawiązać współpracę z p. Natalią Rolirad – psychologiem, pracującym w Poradni Zdrowia Psychicznego w gryfickim szpitalu.
Pobyt w Gryficach klasy 2D (o znaczącym profilu lingwistyczno – psychologicznym) rozpoczęliśmy od zwiedzenia muzeum „Brama” w którym znajdują się aktualnie dwie wystawy. Pierwsza to wystawa prac plastycznych dzieci ze szkoły podstawowej o tematyce zwierzęcej, druga natomiast to wystawa pt. „Kolory Afryki”.
Spotkanie w miejscu docelowym naszego wyjazdu czyli na Oddziale Dziennym Psychiatrycznym rozpoczęliśmy od wykładu psychologa mgr Jacka Pawłowskiego, który przybliżył nam strukturę całego szpitala psychiatrycznego z charakterystyką jego poszczególnych oddziałów. W dalszej części zwiedziliśmy oddział dzienny, uczestniczyliśmy w wykładach pielęgniarki i terapeutów, aby na zakończenie przećwiczyć swoje manualne zdolności. Wzięliśmy mianowicie czynny udział w warsztatach terapii zajęciowej wyszywając tulipany oraz tworząc magnesy na lodówkę😊 Cały wyjazd do Gryfic był ciekawym doświadczeniem a pobyt na oddziale psychiatrycznym na pewno pokazał uczniom jak ważna jest praca psychologa, na którego zapotrzebowanie w dzisiejszym społeczeństwie jest coraz większe.
Katarzyna Wasyluk
Katarzyna Durska.