Pozdrowienia z Tatr.

W dniach 28.09-03.10. 2024 uczniowie naszej szkoły wybrali się na zajęcia terenowe z geografii w Tatry Zachodnie. Pierwszego dnia po przyjeździe do Zakopanego grupa odwiedziła Muzeum Tatrzańskie oraz Cmentarz na Pęksowym Brzyzku, następnie zameldowaliśmy się w Hotelu Górskim Kalatówki. Następnego dnia przez złe warunki pogodowe konieczna była zmiana trasy. Ścieżka nad Reglami była bezpieczniejszą opcją od planowanego Giewontu. Drugiego dnia pogoda już sprzyjała i można było uderzać na wyższe szczyty. Udało nam się zdobyć Giewont oraz podjęliśmy próbę wejścia na wyższą Kopę Kondracką, lecz w końcówce drogi zatrzymał nas lód i śnieg na trasie. Trzeciego dnia uczniowie wyruszyli już z plecakami z hotelu, aby zwiedzić ostatnią już górską atrakcję, czyli Jaskinie Dziura. Po przyjeździe do Krakowa mogliśmy jeszcze podziwiać zabytki krakowskiej starówce.