Kolejny raz finał!

Menu

Przydatne linki

Julia Wrzosek (III A) kolejny raz zakwalifikowała się do ścisłego finału ogólnopolskiego konkursu I Know America. Była to 20, jubileuszowa, edycja konkursu, która rozpoczęła się w październiku, a uczestnicy musieli pokonać kilka różnorodnych w formie i wymagających etapów. Najlepsza 15 spotkała się w Warszawie 1 marca, aby powalczyć o główne nagrody – wakacyjny staż w American Chamber of Commerce, indeksy na studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW i miejsce na miesięcznym stażu w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie.
Pobyt w stolicy obfitował nie tylko w emocje związane z finałowymi zmaganiami, ale również mnóstwo atrakcji przygotowanych dla konkursowiczów. Odbyły się zajęcia w American School of Warsaw oraz warsztaty w Narodowej Galerii Sztuki Zachęta. Młodzież odwiedziła Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, gdzie wzięła udział w warsztatach „Lekcja (z) historii: ‘swoi’ i ‘obcy’. Jak nie dopuścić, by uprzedzenia zwyciężyły?”. Spotkała się także z założycielkami i aktywistkami fundacji Earth Day Everyday, zrzeszającej osoby zainteresowane ekologią i przyszłością Ziemi. Finaliści otrzymali również bilety do Teatru Studio na spektakl pt. „Papugi”, który poruszał problem samotności we współczesnym świecie pełnym masek, sztucznych uśmiechów i udawanych emocji. Ciekawym doświadczeniem była także wizyta w Muzeum Neonów – jednym z dwóch na świecie.

Wisienką na torcie całego pobytu w Warszawie niewątpliwie było zaproszenie wystosowane przez Ambasadę Stanów Zjednoczonych na wspólny lunch, podczas którego  w obecności dyplomatów, pracowników Ambasady oraz przedstawicieli Fundacji Wspomagania Wsi i Uniwersytetu Warszawskiego wręczono finalistom nagrody, dyplomy  i pamiątkowe upominki.

Julio, raz jeszcze ogromne gratulacje 😊

A.Kokoszka

Accessibility Toolbar