Na podbój Szczecina!

Menu

Przydatne linki

W deszczowy dzień 1.02 klasa I a o profilu politechniczno – turystycznym udała się na wycieczkę do Szczecina.
Tym razem w rolę przewodników po Szczecinie wcielili się sami uczniowie, którzy opowiedzieli swoim kolegom i koleżankom z klasy m. in. o Bramie Portowej, Bazylice Archikatedralnej, Rynku Siennym, Ratuszu Staromiejskim, kościele św. Piotra i Pawła, Rynku Końskim oraz o Czerwonym Ratuszu. Następnie wzięliśmy udział w lekcji muzealnej „Dzieje Szczecina w pigułce” w Muzeum Historii Szczecina, a w efektownych wnętrzach ratusza obejrzeliśmy wystawy poświęcone historii i kulturze Szczecina od czasów najdawniejszych – ilustrowanych zabytkami archeologicznymi – poprzez czasy książęce, okres szwedzki, pruski i niemiecki, aż po polski okres powojenny z bliskimi nam latami końca XX wieku. Zarówno zwiedzanie Szczecina jak i udział w lekcji muzealnej były dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem. Zachęciły nas do dalszego poznawania historii i kultury naszego regionu oraz do zwiedzania innych zabytków Szczecina, których to miasto ma naprawdę dużo: https://zabytki.szczecin.pl/wirtualne-zabytki

Znaleźliśmy też czas na integrację klasową: Rozwiązywaliśmy zagadki w escape roomach „Amazonia” i „Sherlock” oraz rywalizowaliśmy w grupach grając w paintball laserowy.
Słodkim zakończeniem wycieczki była wspólna degustacja pączków w „Dobrej pączkarni” przy Bramie Portowej. W tym roku Tłusty Czwartek przypada w czasie naszych ferii zimowych (16 lutego), dlatego my nasz klasowy Tłusty Czwartek mamy już za sobą.

M. S.

Accessibility Toolbar