Świąteczne prezenty dla bezdomniaków z Sosnowic

Menu

Przydatne linki

Możemy człowieka ocenić po tym, jak traktuje zwierzęta.“ — Immanuel Kant

W tym szczególnym czasie, kiedy wszyscy czujemy już świąteczną atmosferę i przepełnia nas radość z nadchodzących dni, dobrze jest dostrzec tych, którym nie dane będzie ciepło domowego ogniska i bliskość ukochanych. Właśnie zakończyliśmy coroczną akcję „Świąteczna paka dla zwierzaka„. Po raz kolejny nasi uczniowie przygotowali prezenty dla bezdomniaków ze schroniska w Sosnowicach, ale tym razem, poza tak bardzo potrzebą karmą i smakołykami, podarowali psiakom coś znacznie cenniejszego – poświecili swój czas, zabrali na spacer i radosną zabawę.
Bezdomne psy i koty to często ciche ofiary niefrasobliwego zachowania ludzi. Nigdy nie powinniśmy odwracać wzroku od sytuacji, w których zwierzętom dzieje się krzywda. Tak samo przecież marzną, chorują, odczuwają samotność. I potrzebują naszej uwagi. Zawsze. Nie tylko w czasie świąt.
Szczególne podziękowania dla Samorządu Uczniowskiego za zaangażowanie w akcję, Wiktorii Bartnik, Amelii Gajdzie, Karolinie Iwan i Jakubowi Wojciechowskiemu za bycie cudowną drużyną Świętego Mikołaja oraz uczniom II LO, dla których los zwierząt nie jest obojętny.

Emilia Wierzbicka-Kasprzak
Izabella Pędziwiatr
Samorząd Uczniowski II LO w Nowogardzie.

Accessibility Toolbar