Debata profilaktyczna – „Włącz myślenie – nie wchodź w uzależnienie”

16 listopada to dzień w którym w naszej szkole odbyła się debata profilaktyczna. Mury szkoły wypełnili znakomici goście: burmistrz miasta Nowogard, przedstawiciele Policji ze Szczecina, Goleniowa i Nowogardu, przedstawiciele sanepidu, nadleśnictwa, ośrodka terapii uzależnień, przedstawiciel wójta gminy Osina, stowarzyszenia abstynentów „Exodus”, oraz przedstawiciele I Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie wraz z uczniami. Spotkanie rozpoczęło się krótkim przedstawieniem, które wywarło ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach debaty. Nasi uczniowie przygotowali je pod czujnym okiem p. Izabeli Koladyńskiej. Wysłuchując kolejnych prelegentów młodzież mogła dowiedzieć się na czym polega uzależnienie od środków psychoaktywnych jak wygląda ich wpływ na organizm oraz jakie skutki wywołuje. Ciekawym doświadczeniem było przedstawienie schematu wyjścia z uzależnienia poprzez odpowiednie regulacje naszych emocji. Mamy nadzieję, że młodzież wykorzysta zdobytą wiedzę i zastosuje się do myśli przewodniej debaty.
Katarzyna Wasyluk

Na stronie Nowogard.pl