Szkoła odpowiedzialna cyfrowo

Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele

Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie badawczym pt. MŁODE GŁOWY. OCENA POCZUCIA WŁASNEJ WARTOŚCI I SPRAWCZOŚCI MŁODZIEŻY W POLSCE.
Projekt badawczy dotyczący poczucia własnej wartości i sprawczości MŁODE GŁOWY to inicjatywa Fundacji UNAWEZA założonej przez Martynę Wojciechowską, realizowana przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg. Ma na celu szerokie zbadanie stanu psychicznego dzisiejszej młodzieży, a następnie stworzenie na bazie wyników kampanii edukacyjnej dla młodych ludzi, rodziców i nauczycieli. Wszystkie czynności badawcze podejmowane są w ramach trwającego programu pt. SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO. To program edukacyjny, w którym uczestniczy już ponad 1,5 tysiąca szkół w całej Polsce, realizującą badania wśród polskich uczniów od 2015 roku, wiele z nich przy wsparciu wojewódzkich kuratoriów edukacji.
Kierownikiem badania jest dr Maciej Dębski, socjolog z Uniwersytetu Gdańskiego, prezes Fundacji Dbam o Mój Zasięg.

Katarzyna Wasyluk
Inga Szymańska – Głowicka