Tydzień austriacki

Menu

Przydatne linki

Od 24 do 28 października w naszej szkole miał miejsce „Tydzień austriacki”. Termin tego wydarzenia był związany ze świętem narodowym Austrii, które jest obchodzone przez Austriaków 26.10. Tego właśnie dnia można było spróbować w naszej szkole austriackich wypieków (np. sernika wiedeńskiego, tort Sachera, tartę z Linzu, struclę marcepanową czy omleta Kaiserschmarrn) i posłuchać na forum współczesnej muzyki austriackiej.
Przez cały tydzień uczniowie poznawali na lekcjach języka niemieckiego historię i najważniejsze informacje na temat tego kraju w formie ciekawostek i quizów oraz wykonywali w grupach różne projekty na wybrany przez siebie temat. Wszystkie grupy były bardzo kreatywne. Dzięki nim mogliśmy dowiedzieć się więcej m. in. na temat najpiękniejszych miejsc w Austrii, znanych Austriaków, austriackiej muzyki klasycznej i jodłowaniu w Tyrolu, o kuchni, kinematografii, sportach, zwyczajach ludowych, świętach oraz legendach w Austrii. Prace naszych uzdolnionych uczniów można podziwiać do końca listopada na korytarzach szkolnych.
Maja Stelmaszak i Anna Sienkowska

Accessibility Toolbar