Europejski Dzień Prawnika

25 października uczniowie klas humanistycznych naszego liceum wybrali się w odwiedziny na Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w ramach „Europejskiego Dnia Prawnika.” Podczas zaplanowanych spotkań mogliśmy bliżej poznać studentów prawa, pogłębić wiedzę na temat zawodów prawniczych, otrzymać cenne wskazówki, a także zwiedzić wydział, biorąc przy okazji udział w wielu zaplanowanych atrakcjach. Ciekawym doświadczeniem była symulacja rozprawy sądowej, czy tak zwany “Speed dating” , czyli krótkie pogawędki adwokackie ze studentami i profesorami Uniwersytetu. Mogliśmy także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w prawniczych i sędziowskich togach.
Na korytarzach wydziału przygotowano również wiele ciekawych stoisk reklamujących koła naukowe. Wydarzenie wywarło na nas pozytywne wrażenia, wielu pogłębiło swoje zainteresowania, a niektórzy znaleźli w studiach prawniczych swoje nowe upodobanie.
Korneliusz Bąk, Laura Komajda

Accessibility Toolbar