Od licealisty do prawnika

Menu

Przydatne linki

Wrzesień dla uczniów klas czwartych liceum to czas planowania, wyboru przedmiotów maturalnych i podejmowania decyzji – co dalej? Na horyzoncie matura, potem studia i …. dorosłość czai się za rogiem. Warto więc rozmawiać z tymi, którzy ten etap mają już za sobą, a dodatkowo są zadowoleni ze swoich życiowych wyborów.
Gościem na lekcjach w klasach 4c i 3c był uczeń naszej szkoły Jan Jeliński, prawnik, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Opowiadał, z pewnej już perspektywy, o studiach prawniczych, ale też o specyfice swojej pracy radcy prawnego i o tym jak rodził się pomysł na wybór takiej właśnie drogi zawodowej.
Spotkanie, którym rozpoczęliśmy cykl spotkań z absolwentami naszego liceum, było cenną lekcją a merytoryczna opowieść o drodze „od licealisty do prawnika” sprowokowała do pytań i refleksji.
I.K.

Accessibility Toolbar