Herbert, podium i wielka radość!

W miniony weekend w Kołobrzegu zakończył się XXIII Ogólnopolski Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta. W sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury młodzi pasjonaci słowa opowiadali trudną poezją Herberta o historii, mitologii, filozofii, etyce i estetyce. Piękne to było święto, w tym roku w bogatszej po pandemii odsłonie. Patronat honorowy nad konkursem, podobnie jak w latach ubiegłych, objęła m.in.: rodzina poety.
Naszą szkołę w pięknym stylu reprezentowały: Agata Marczuk (kl. 3c) – ubiegłoroczna zdobywczyni Grand Prix i Olga Gargulińska (kl. 2a). Agata powtórzyła sukces sprzed roku, jej interpretacja utworu „Apollo i Marsjasz” przyniosła uznanie jurorów i pierwszą nagrodę! Ryzykowny dobór repertuaru, podobnie jak w roku ubiegłym, opłacił się. Okazuje się, że klasyczny tekst, można odczytać na nowo, zachowując całe piękno opowieści.
XXIII Herbertiada przyniosła kolejne w te dziedzinie sukcesy uczniów naszego liceum.
Gratulacje dla obu tegorocznych uczestniczek turnieju!
I.K.

Accessibility Toolbar