Zakończenie roku szkolnego 2021/22

24 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022.
Na apelu  gościliśmy burmistrza Roberta Czaplę.
Pan dyrektor Leszek Becela odczytał list Kuratora Zachodniopomorskiego oraz w kilku słowach podsumował miniony rok szkolny.
Podczas apelu wręczono świadectwa wyróżniającym się uczniom.
Burmistrz wręczył nagrodę „Młody Talent Ziemi Nowogardzkiej” uczennicy Agacie Marczuk (klasa 2C).

„Młody Talent Ziemi Nowogardzkiej” to nagroda przyznawana przez komisję powołaną przez Burmistrza Nowogardu Roberta Czaplę, na podstawie wniosków złożonych przez dyrektorów szkół prowadzonych przez Gminę Nowogard.
Zgodnie z regulaminem przyznawania stypendiów, oceniane były: średnia ocen w szkole, udział i zajęcie punktowanych miejsc w konkursach (gminnych, powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych), aktywność społeczna wykraczająca poza ramy szkoły

„To był wyjątkowy rok szkolny. Dziękuję za wysiłek podjęty przez dyrektorów, nauczycieli, pracowników i rodziców, by w nowej sytuacji kontynuować codzienną naukę i nie tracić kontaktu ze szkołą, przyswajać nową wiedzę i umiejętności. Z pewnością zdobyte teraz doświadczenia zaowocują także w przyszłości. Gratuluję wszystkim stypendystom oraz dyrektorom szkół, nauczycielom, trenerom oraz rodzicom nagrodzonych uczniów – mówi burmistrz podczas uroczystości w II Liceum Ogólnokształcące w Nowogardzie.” (Ze strony Nowogard.pl)

Podczas apelu Dyrektor i Burmistrz pożegnali wieloletnią pracownicę II Liceum Elżbietę Baran odchodzącą na emeryturę.