„Wszystko tu się kończy i zaczyna” – z programu Poznaj Polskę.

Menu

Przydatne linki

Trójmiasto to wspaniałe połączenie zachwycającej starówki z tradycjami, przemysłowego portu i wypoczynkowego wybrzeża. 4 porty, 10 plaż, 41 muzeów, 72 zabytki kultury i przyrody. I jeszcze żaglowiec, który 25 razy okrążył glob. Takie oto atrakcje czekały na młodzież II LO w Gdańsku, Gdyni i Sopocie na trzydniowej wycieczce w dniach 30 maja-31maja-01 czerwca.
30 maja zwiedzaliśmy Gdańsk – Bazylikę Mariacką, Wyspę Spichlerzy, Długi Targ a przy Fontannie Neptuna kupowaliśmy pamiątki i napawaliśmy się atmosferą gdańskiego wieczoru. Byliśmy też na Westerplatte słuchając o symbolicznym początku II wojny światowej oraz o polskim oporze przeciw agresji III Rzeszy.
31 maja, po zapoznaniu się z historią Góry Gradowej i wizycie w Hevelianum, zwiedziliśmy zespół pocystersko-katedralny w Oliwie i wysłuchaliśmy koncertu organowego. Po krótkiej wizycie w  Sopocie udaliśmy się do Gdyni, by dokładnie zapoznać się z historią tego młodego miasta. Dar Pomorza w Gdyni okazał się dla wszystkich wielką niespodzianką, ponieważ pod pokładem mieliśmy przyjemność uczestniczyć w magicznym wydarzeniu – spektaklu „Tango- na pełnym morzu” Mrożka. Aktorzy Teatru Miejskiego w Gdyni zachowali „żywioł Mrożkowskiej czarnej komedii” a klaustrofobiczna atmosfera przestrzeni pod pokładem potęgowała artystyczne doznania.
Ostatniego dnia – Muzeum Poczty Polskiej, Muzeum II Wojny Światowej oraz Europejskie Centrum Solidarności.
Wróciliśmy do domu szczęśliwi, pełni wrażeń, choć zmęczeni. Wycieczka była wspaniała. Wspomnienia utrwalone na zdjęciach są niesamowite. Następnym razem pojedziemy na dłużej 😊
AK
MM

Accessibility Toolbar