Dziś Warszawa, jutro Waszyngton 🙂

Menu

Przydatne linki

Od lewej: Elizabeth Blumenthal – zastępczyni attache ds kultury U.S. Embassy Warsaw, Julia Wrzosek, prezes Fundacji Wspomagania Wsi Piotr Szczepański

Finał konkursu I Know America odbył się w lutym i już wtedy gratulowaliśmy sukcesu Julii Wrzosek (kl. II A), która znalazła się w grupie 15 najlepszych osób w Polsce. Oprócz ogromnej satysfakcji ze zdobycia tytułu finalisty na Julię czekała jeszcze bardzo atrakcyjna nagroda.
I Know America to konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych dla uczniów szkół średnichktóry od 18 lat organizowany jest przez Fundację Wspomagania Wsi wraz z Ośrodkiem Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych Ameryki i Amerykańską Izbą Handlową.
Laureaci konkursu na trzy dni spotykają się w Warszawie, a w programie czekają na nich takie atrakcje jak spotkanie z dyplomatami amerykańskimi pracującymi w Warszawie, wizyta w szkole amerykańskiej i rozrywki kulturalne. Podobnie było w tym roku. Julia odwiedziła Uniwersytet Warszawski, gdzie zorganizowano spotkanie z jury konkursowym, Muzeum Historii Żydów Polskich „Polin”, Narodową Galerię Sztuki „Zacheta”, a także Teatr Narodowy, w którym zobaczyła spektakl „Maria Stuart”. Najważniejszą częścią spotkania było oczywiście wręczenie dyplomów i spotkanie z dyplomatami, które odbyło się w hotelu Regent. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i czekamy na sukcesy w kolejnej edycji konkursu.

A.K.

Grafika w nagłówku wpisu pochodzi ze strony organizatora konkursu -„Fundacji Wspomagania Wsi”.

Accessibility Toolbar