Z sali teatralnej do… Ostrołęki, czyli jak się zwycięża!

Menu

Przydatne linki

Majowe słońce kojarzy się niezmiennie z maturami, ale sprzyja też podsumowaniom i wspomnieniom pięknych, kwietniowych dni. A kwiecień upłynął dla niektórych spośród nas pod znakiem sztuki, teatru, słowa mówionego i muzyki. Najpierw sceniczne emocje budził bardzo dobrze przyjęty spektakl Stacja Norwid, a już kilka dni później kolejne emocje twórcze towarzyszyły konkursowym prezentacjom w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, gdzie odbywały się finały wojewódzkie 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Elitarne grono mówiatorów zasiliły uczennice naszego liceum – Agata Marczuk z kl. 2c i Olga Gargulińska z kl.1a, reprezentując najpiękniej powiat goleniowski. Agata uhonorowana została tytułem laureatki pierwszego stopnia i już w czerwcu (podobnie jak w roku ubiegłym) wystąpi w finale konkursu w Ostrołęce. Tym samym uczennica naszej szkoły znalazła się, kolejny już raz, w ścisłym gronie najlepszych recytatorów w kraju.

Duma i radość!

I.K.

Accessibility Toolbar