#KOMÓRKOMANIA

TY TEŻ MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE – to myśl przewodnia tegorocznej akcji „#Komórkomania – nowy level pomagania”, która została przeprowadzona w II Liceum Ogólnokształcącym 7 kwietnia 2022 r. Tego dnia wszyscy chętni i pełnoletni uczniowie mogli zarejestrować się w bazie Fundacji DKMS i w przyszłości mieć szansę na przekazanie „bliźniakowi genetycznemu” swoich krwiotwórczych komórek macierzystych. Zorganizowanie akcji na terenie szkoły, przeprowadzenie spotkań informacyjnych w klasach oraz pomoc w rejestracji potencjalnych dawców było możliwe dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu wolontariuszek z kl. III AP: Jagody Jackowskiej, Karoliny Mnich i Aleksandry Boratyńskiej.

Bohaterami tego przedsięwzięcia były wszystkie osoby, którzy podjęły wyzwanie i zarejestrowały się jako potencjalni dawcy szpiku. To im DZIĘKUJEMY.