Dzień Otwarty na Uniwersytecie Szczecińskim

Menu

Przydatne linki

Uczniowie klasy 3BP i 3CP postanowili spędzić środowe przedpołudnie w uniwersyteckich murach. 6 kwietnia był dniem otwartym na większości wydziałów Uniwersytetu Szczecińskiego.

Młodzież z klasy 3BP odwiedziła Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych. Zapoznaliśmy się z ofertą kierunków studiów, zwiedziliśmy wydział oraz zaplecze laboratoryjne, wysłuchaliśmy ciekawego wykładu dotyczącego mechanizmów odporności immunologicznej w okresie pandemii. Nie zabrakło również zajęć praktycznych. Pierwsze dotyczyły biologii molekularnej, drugie badania DNA w podstawowych produktach spożywczych. Studenci chętnie odpowiadali na wszystkie pytania i dzielili się tajnikami studiowania przedmiotów przyrodniczych.

Uczniowie z klasy 3CP wybrali Wydział Nauk Społecznych. Harmonogram zaplanowanych działań był napięty. Zobaczyliśmy jak pracuje technik kryminalistyczny (warsztaty: oględziny kryminalistyczne, kierunek: bezpieczeństwo wewnętrzne), zawodowy żołnierz lub inny funkcjonariusz cywilnych i wojskowych służb specjalnych (warsztaty na strzelnicy laserowej, kierunek: bezpieczeństwo narodowe) oraz dowiedzieliśmy się, na czym polega sztuka autoprezentacji (warsztaty: tajniki zdjęć biznesowych, kierunek: management instytucji publicznych i PR). Dodatkową atrakcją były prezentacje pracowni pedagogicznych oraz udział uczniów w dwóch wykładach w Katedrze  Psychologii Społecznej i Rozwojowej na temat psychologii uważności, emocji i redukcji stresu.
Bogata oferta US zainteresowała niejednego z naszych przyszłorocznych maturzystów.

Agnieszka Kokoszka
Emilia Wierzbicka-Kasprzak

Accessibility Toolbar