Laureatki z naszej szkoły!

Menu

Przydatne linki

W środę 16 marca w Nowogardzkim Domu Kultury odbyły się eliminacje powiatowe 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W pewien sposób miały one szczególny charakter, gdyż po czasie tzw. zdalnego nauczania i recytacji przy pustej widowni, młodzi wykonawcy mogli podzielić się nie tylko słowem, ale radością i entuzjazmem ze spotkania. Wyjątkowe też było to, że pierwszy raz od wielu lat nasi uczniowie nie rywalizowali tylko ze sobą, ale stanęli na scenie obok uczniów innych szkół. Nasze liceum reprezentowały cztery wykonawczynie: Olga Gargulińska (kl.1a), Agata Marczuk (kl.2c), Hanna Dziewulska (kl.2b) i Aleksandra Powałka (kl.3cp). Awans do finału wojewódzkiego i tytuł laureata konkursu zdobyły: Olga Gargulińska (debiutująca w tym przeglądzie) i Agata Marczuk (ubiegłoroczna zwyciężczyni).

Gratulacje należą się wszystkim uczestniczkom. Piękno słowa, mądrość tekstów, prawda emocji, wachlarz uczuć i dojrzałość – takie mówienie do drugiego człowieka to właśnie jest POEZJA!
IK

Accessibility Toolbar