Było bardzo wzruszająco!

Tak można podsumować zakończenie zajęć edukacji teatralnej. Był tort, kwiaty, podziękowania, wspomnienia, łzy wzruszenia…

W czwartek 17 marca uczniowie klas: 1c i 2c spotkali się w sali teatralnej na niecodziennych lekcjach prowadzonych przez zaprzyjaźnionych aktorów szczecińskich teatrów. Tematem spotkania był teatr średniowiecza i komedia dell`arte. Najważniejsze zagadnienia przedstawione i zagrane przez Małgosię Iwańską i Mirka Kupca oraz aktorów – amatorów bawiły, ucząc. Te lekcje były  ostatnimi, tak nieoczekiwanie zakończył się cykl zajęć edukacji teatralnej.

Dzieło to ma swoją historię i wpisało się w klimat naszej szkoły tak bardzo, że trudno uwierzyć, że kolejnych spotkań nie będzie. Aktorzy szczecińskich teatrów kierowani przez nieżyjącego już Mirosława Grzegorczyka przez 25 lat zarażali pasją do teatru, do słowa, do sceny, prowadząc przez historię dramatu i teatru. To były cenne i niezapomniane chwile.
IK

Accessibility Toolbar