Wydział Nauk Ścisłych i Przyrodniczych – Uniwersytet Szczeciński

14 stycznia w ramach współpracy z Uniwersytetem Szczecińskim uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach zorganizowanych na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych. Wydział ten powstał z połączenia Wydziału Matematyczno-Fizycznego, Wydziału Biologii oraz Wydziału Nauk o Ziemi. Uczniowie klasy IIIAG i IIIAP uczestniczyli w wykładzie oraz laboratoriach zorganizowanych na kierunku Fizyki i Optyki Okularowej. Tematyka zajęć dotyczyła anatomii oka i rodzajów zaćmy oraz korekty wzroku.

W dalszej części zwiedzania uczelni młodzież poznała tajniki pracowni szlifierskiej, w której wykonywane są okulary. W pracowni optycznej licealiści mogli wcielić się w rolę lekarza okulisty, który przeprowadził badanie wzroku na pacjencie, czyli koledze z klasy. Na koniec pobytu, uczniowie mieli możliwość zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni.

Dzięki zajęciom młodzież uzyskała cenne informacje dotyczące zawodu optyka oraz występujących wad wzroku i chorób oka. Poznali kierunek oraz dowiedzieli się jakie są możliwości absolwenta na rynku pracy.

J.Dzikowska, K.Durska, A.Sienkowska