Klasy drugie na podziemnych Trasach Szczecina

Menu

Przydatne linki

Nic tak nie rozwija inteligencji jak podróżowanie
Emile Zola

10 grudnia uczniowie klas II B i II C w ramach Mikołajek uczestniczyli w niecodziennej lekcji historii przeprowadzonej w podziemnych trasach Szczecina.
Byliśmy uczestnikami opowieści o historii miasta z perspektywy wydarzeń historycznych okresu II Wojny Światowej  w nawiązaniu do legendy Podziemnego Szczecina. Podczas zwiedzania odtwarzane były prezentacje dźwiękowe, wprowadzające w nastój miejsca.
Po interesującej lekcji udaliśmy się na kręgle. Kręgle są najstarszą grą w dziejach człowieka. Historia tej dyscypliny sięga czasów starożytnych. Pobyt na kręgielni był bardzo emocjonujący. Współzawodnictwo na torze okazało się świetną zabawą dla wszystkich uczestników.

Uczniowie klasy IIB, IIC
I.Pędziwiatr, M. Motała, M. Banasiak


Klasa 2A także odwiedziła podziemne trasy

Na początku grudnia uczniowie klasy 2A wybrali się na wycieczkę do Podziemnych Tras Szczecina, aby szczegółowo zagłębić się w historie tego bliskiego nam miasta.
Podczas zwiedzania zostały zaprezentowane im eksponaty związane z systemem schronów, mieli szanse poznali historię Szczecina podczas II wojny światowej, a także zaznajomili się z warunkami życia w mieście w latach PRL-u.
Wyjazd okazał się pouczający nie tylko na płaszczyźnie II wojny światowej, ale również bliższej przeszłości, po tym, jak Szczecin został włączony do terytorium Polski. Wycieczka niezaprzeczalnie w wpłynęła na sposób postrzegania miasta przez uczniów, a każdy pobyt na stacji kolejowej Szczecin Główny, gdzie znajduje się wejście do schronów, będzie przywodził na myśl właśnie to wydarzenie.

Julia Wrzosek

Accessibility Toolbar