Poznaj Polskę – uczniowie ruszyli śladami dziedzictwa narodowego.

1 grudnia 2021 roku, uczniowie klas IIc i IIb zwiedzali Szczecin śladami dziedzictwa narodowego i kulturowego. Dzięki programowi stworzonemu przez Ministerstwa Edukacji Narodowej „Poznaj Polskę”, licealiści z II LO mieli okazję poszerzyć wiedzę na temat historii Szczecina i całego regionu.
Pierwszym punktem programu były zajęcia edukacyjne w muzeum „Centrum Dialogu Przełomy” gdzie uczniowie poznawali zawiłości dziejów, związane ze współczesną historią Szczecina, Europy, regionu i jego mieszkańców.
Zwiedziliśmy również staromiejski ratusz, pięknie odrestaurowany budynek z czerwonej cegły, w którym znajduje się Muzeum Historii Szczecina, posiadające ciekawe i zróżnicowane zbiory – od średniowiecznych kadłubów łodzi po zabytki techniki – motocykl Junak czy produkowany w Szczecinie w XIX wieku rower.
Wraz z przewodnikiem odbyliśmy wycieczkę po Szczecinie śladami zabytków architektonicznych (kościół Świętego Piotra i Pawła, Zamek Książąt Pomorskich) i współczesnych tragicznych wydarzeń Grudnia 1970 roku.