Jakub z podwójnym złotem na XVII Mistrzostwach Polski BJJ!

Uczeń klasy 3cp – Jakub Wojciechowski – może dopisać kolejny i to spektakularny sukces na koncie sportowej kariery. W połowie października wywalczył on podwójne Mistrzostwo Polski w brazylijskim jiu-jitsu w kategorii niebieskich pasów junior -81 kg oraz w kategorii dla osób dorosłych Adult -82 kg. Sukces jest tym większy, że w weekendowych zmaganiach Jakub stoczył aż siedem walk, a w czterech z nich doprowadził przeciwnika do poddania się!

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem talentu Jakuba. Na co dzień obserwujemy, jak wiele wysiłku i pracy musi on włożyć w doskonalenie formy i utrzymanie wysokiego poziomu swoich umiejętności, przy jednoczesnym wypełnianiu obowiązków szkolnych. Należy bowiem zaznaczyć, że jest w tej chwili nie tylko jednym z najlepszych zawodników brazylijskiego jiu-jitsu w Polsce, ale także bardzo dobrym uczniem i przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego, zaangażowanym w wiele szkolnych projektów.

Dla Jakuba to nie koniec wyzwań. Przed nim jeszcze starty w zawodach międzynarodowych, m.in. w styczniowych Mistrzostwach Europy IBJJF EUROPEAN 2022 w Lizbonie, na których zawalczy już po raz drugi.

Jakub, trzymamy kciuki za kolejne zmagania!
I pękamy z dumy 🙂
E.W.K

Poniżej fragment artykułu Sylwestra Wasiaka o Jakubie (ze strony superportal24.pl):

„Sukces Jakuba jest o tyle znaczący, iż niesłychanie rzadko junior wygrywa kategorię dorosłych na tak prestiżowych zawodach. Jakub Wojciechowski na co dzień trenuje w stargardzkim klubie Berserkers Team pod okiem trenera Tomasza Stasiaka.

Warto nadmienić, że sukces ten jest ukoronowaniem tegorocznego sezonu startowego, gdzie Kuba wielokrotnie stawał na podium największych w Polsce zawodów BJJ m.in. zajął pierwsze miejsce w XI Mistrzostwach Polski No Gi (bez kimon), drugie miejsce w XVIII Pucharze Polski BJJ, pierwsze miejsce w XVII Mistrzostwach Polski międzynarodowej federacji ADCC (Abu Dhabi Combat Club) oraz pierwsze miejsce w No Gi (bez kimon) oraz 2 miejsce w Gi (kimona) w I Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Gi i No Gi.”

Accessibility Toolbar