Funkcjonariusze Służy Więziennej w II LO

W ramach zajęć z doradztwa zawodowego w dniach 21 i 22 października w klasach maturalnych odbyło się interesujące spotkanie z przedstawicielami działu penitencjarnego Zakładu Karnego w Nowogardzie. Podczas prelekcji uczniowie zostali zapoznani ze strukturą jednostki oraz specyfiką służby funkcjonariuszy. Dowiedzieli się jakie są podstawowe zadania i jak wygląda organizacja Służby Więziennej oraz poznali zasady przyjęcia do służby. Poznali także opis jednostki Zakładu Karnego w Nowogardzie, jej rys historyczny oraz zasady funkcjonowania poszczególnych pionów służby. Ponadto młodzież otrzymała informacje dotyczące możliwości kształcenia w Wyższej Szkole Kryminologii i Penitencjarystyki. Interesujący wykład został urozmaicony ciekawą prezentacją multimedialną oraz spotem przedstawiającym codzienne obowiązki funkcjonariuszy w służbie.

Katarzyna Wasyluk

Accessibility Toolbar