AFS Poland – warsztaty kulturowe

W październiku uczniowie II LO wzięli udział w warsztatach międzykulturowych online dla szkół organizowanych przez AFS Poland. Zajęcia odbywały się na platformie Zoom i wymagała od uczniów jedynie znajomości języka angielskiego oraz odrobiny zaangażowania. Tematem spotkań była szeroko rozumiana kultura – od definicji samego terminu, poprzez wskazywanie różnic pomiędzy kulturami, na stereotypach kulturowych kończąc.

Celem projektu jest kształtowanie wśród uczestników umiejętności globalnych i przekazywanie im wiedzy umożliwiającej funkcjonowanie w międzykulturowym otoczeniu. Zdaniem organizatorów edukacja międzykulturowa jest podstawą kształcenia XXI wieku. Dzięki niej poszerzamy naszą znajomość o świecie i nas samych, uczymy się doceniać różnice między kulturami, zdobywamy umiejętności krytycznego myślenia oraz rozwiązywania konfliktów.

A.K.