Grand Prix Herbertiady i słowa, które mogą wszystko

Menu

Przydatne linki

Agata Marczuk zwyciężczynią XXII Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Zbigniewa Herberta!

Wrzesień dla uczniów, którzy kochają słowo, to od kilkunastu już lat spotkania z poezją Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu. To właśnie Herbertiadą rozpoczyna się kolejny recytatorski sezon. Tegoroczna odsłona tego konkursu, w nieco zmienionej po pandemii formule, zakończyła się 17 września. Nasze liceum w pięknym stylu reprezentowała Agata Marczuk z klasy IIc, która zachwyciła jurorów interpretacją wiersza Tren Fortynbrasa, zdobywając Grand Prix przeglądui dołączając do licznego już grona laureatów tego konkursu z naszej szkoły. Wręczenie nagród połączone z koncertem galowym odbyło się na dużej scenie Regionalnego Centrum Kultury i było pięknym zwieńczeniem święta słowa.

Trudna poezja Zbigniewa Herberta jest nie lada wyzwaniem, a jednak każdego roku nowi uczniowie mierzą się z tą wymagającą sztuką, dopowiadając kolejne odczytania uniwersalnych Herbertowskich historii. Tak więc słowa mogą bardzo wiele…

Gratulacje dla Agaty

IK

Accessibility Toolbar