Młodzi w Akcji +

Menu

Przydatne linki

„Nie można nas winić za pustkę duchową, za Spidermana,
hamburgery, SMS-y i internet.
Taki zastaliśmy świat i po swojemu go rozwijamy.”
Anna Borowicz, My

Troje uczniów naszej szkoły Hanna Irzymska, Maja Stawicka oraz Jakub Wojciechowski uczestniczyli w ogólnopolskim programie Młodzi w Akcji +. Organizatorem programu było Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Celem programu było zachęcenie uczniów do podejmowania działań na rzecz swojego najbliższego otoczenia przez realizację projektów społecznych. Zespoły uczniowskie podczas trwania programu wybierały ścieżkę tematyczną, zgodnie z którą tworzyły własny projekt.
W ramach swojego projektu nasz team opracował ankietę, którą udostępnił za pośrednictwem różnych internetowych komunikatorów. Poprzez ankietę dowiedzieliśmy się jakie są potrzebne zmiany w naszym mieście.
W odpowiedziach respondenci wskazali dwa problemy: pierwszy brak ławek solarnych oraz drugi modernizację boiska tzw. Boisko Dolne. Po opracowaniu odpowiedzi i stworzeniu wizualnej prezentacji Hania, Maja i Jakub mogli przedstawić swój pomysł na realizację projektów w klasie IICP oraz włodarzom naszego miasta.
28 maja odbyło się spotkanie w Urzędzie Miejskim z zastępcą burmistrza Nowogardu Jackiem Rafińskim. Podczas tego spotkania zaprezentowaliśmy swoje projekty jednocześnie uzyskaliśmy cenne rady, które wykorzystamy podczas realizacji projektów.

Strona projektu.
I.P.

Accessibility Toolbar