Upominki dla młodych dziennikarzy.

Menu

Przydatne linki

W grudniu 2019 r. II Liceum Ogólnokształcące rozpoczęło współpracę z firmą Unity Line, która zaprosiła młodzież do projektu pod nazwą „Skandynawskie Podróże”. Od tego czasu uczniowie systematycznie piszą artykuły dotyczące kultury, sztuki, turystyki i życia codziennego w Szwecji, które ukazują się na firmowym blogu i stronie internetowej projektu. Dla młodzieży jest to ważne doświadczenie, czas poszerzenia wiedzy o Skandynawii oraz okazja do szlifowania dziennikarskiego warsztatu.
W ramach projektu powstało już kilka ciekawych publikacji, między innymi o innowacyjnych rozwiązaniach ekologicznych stosowanych przez Szwedów, bibliobusach i bibliostatkach, które wspierają ich czytelnicze pasje albo pomysłach na wykorzystanie SMS-ów w ratowaniu życia mieszkańców kraju. Uczniowie napisali także o zespole ABBA, burzliwych losach Wikingów, królu – piracie Eryku Pomorskim, tradycyjnej kuchni i osobliwościach przyrodniczych po drugiej stronie Bałtyku.
Pisarskie grono uczniów stale się powiększa, a nowych tematów i zapału do działania nie brakuje. Tym bardziej jest nam miło, że z okazji mikołajek, firma Unity Line doceniła naszą pracę i podarowała młodym dziennikarzom świąteczne upominki.
Zespołowi Unity Line serdecznie dziękujemy i życzymy zdrowych Świąt Bożego Narodzenia.
E.W.K.

Accessibility Toolbar