Wymiana międzynarodowa

Menu

Przydatne linki

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie ASF w Polsce zaprasza do udziału w programie wolontariatu międzynarodowego, w ramach którego młodzi ludzie z Polski mogą wyjechać na rok do Anglii lub Niemiec. Wolontariat rozpoczyna się we wrześniu 2020  roku i kończy w sierpniu 2021r.
Wolontariuszami mogą zostać absolwenci szkół średnich, studiów licencjackich, magisterskich, czy też studenci, którzy decydują się na roczną przerwę w trakcie studiów.
Program finansowany jest głównie ze środków unijnych (Europejski Korpus Solidarności) i pokrywa koszty ubezpieczenia, kieszonkowego, zakwaterowania, dojazdu oraz udziału w seminariach.
Stowarzyszenie reprezentuje w Polsce organizację Aktion Suehnezeichen Friedensdienste z siedzibą w Berlinie, która od ponad 60 lat organizuje wolontariat międzynarodowy. Współpracujemy również z organizacjami z innych krajów europejskich m.in. z Anglii.
W załączeniu znajdują się bliższe informacje o programie, dostępnych projektach w Anglii oraz formularz aplikacyjny. Więcej informacji, w tym m.in. o dostępnych projektach w Niemczech, na stronie internetowej.
Zgłoszenia w możliwie najszybszym terminie.

Z poważaniem>Urszula Sieńczak

Accessibility Toolbar